Jaki mebel powinna kupić osoba, która bardzo lubi książki?

Jeśli nie jesteśmy miłośnikami książek, to nie posiadamy ich zbyt dużo i zawsze znajdziemy miejsce w naszym domu, gdzie nikomu nie będą przeszkadzać. Kiedy jednak kochamy czytać książki i mamy ich bardzo dużo, wtedy powinniśmy zainwestować w dobry mebel na książki.

Bardzo ważne jest to, aby regał na książki właściwie wybrać do wielkości pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Ci, którzy posiadają przestronne wnętrza nie będą mieli tutaj dużego problemu. Do domowego gabinetu albo dużego salonu dobrać można spory regał, na którym zmieszczą się nie jedynie książki, ale również jakieś inne rzeczy. Jeśli chcemy, aby nasz regał był częściowo zamknięty, wtedy możemy w nim przechowywać różne drobiazgi. Jeśli chcemy zmniejszyć optycznie duże wnętrze, wtedy świetnym zabiegiem jest wybranie regału o ciemniejszej barwie. Może być on wysoki od samej podłogi do sufitu. Na części półek tego regału możemy ustawić zamiast książek kwiaty. Ten zabieg sprawi, że pomieszczenie nabierze przytulnego charakteru. Nieco inaczej sprawa może wyglądać w przypadku pomieszczeń małych. Nie należy wybierać regału zbyt ciemnego i masywnego, ponieważ dodatkowo zmniejszy to wnętrze.

Jest jeszcze kwestia tego czy kupimy regał gotowy, czy regał na specjalne zamówienie. Wszystko zależy od naszych potrzeb i od aranżacyjnych możliwości finansowych lub związanych z wolną przestrzenią. Gotowe regały na książki, które produkowane są seryjnie, są znacznie tańsze od tych tworzonych na zamówienie. Jeśli wnętrze jest bardzo małe, charakteryzuje się skosami oraz jest nieustawne, wtedy dość problematyczne jest dobranie półki na książki. W małych pomieszczeniach nie można sobie pozwolić na stratę nawet centymetra powierzchni użytkowej. W takiej sytuacji regał na zamówienie będzie strzałem w dziesiątkę. Zanim wybierzemy jeden projekt i usługi jakiejś konkretnej firmy, warto najpierw przejrzeć kilka ofert, aby dokonać dobrego wyboru.


Poprzedni tekst              Następny tekst