Czy lepiej jest kupić sprzęt AGD wolnostojący czy do zabudowy?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Ma ona nie tylko zachwycać wizualnie, ale również musi być funkcjonalna i użyteczna. Może w tym pomóc duża dostępność i duży wybór urządzeń AGD, które rozmieszczone prawidłowo i prawidłowo dobrane, znacząco mogą poprawić komfort użytkowania kuchni.
Sprzęt AGD powinien dopasowany być do mebli i kolorystycznie powinien pasować do ścian oraz podłóg. Najważniejszym pytaniem, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć, to pytanie czy kupić sprzęt AGD wolnostojący, czy pod zabudowę. Decyzja podjęta powinna być już na etapie projektowania kuchni, gdy nie jest jeszcze zakupiony zestaw mebli. Zaletą sprzętu AGD wolnostojącego jest przykładowo możliwość dowolnego ustawiania tych urządzeń w kuchni. W przypadku, kiedy zmieniamy meble nie ma kłopotu z dopasowaniem sprzętu. AGD wolnostojące jest również tańsze i jest mniej problemów przy awarii. Wadą sprzętu wolnostojącego jest to, że jest on zawsze widoczny i nie zawsze dobrze się komponuje z wyglądem całej kuchni.

Zaletą sprzętu do zabudowy jest to, że urządzenia są ukryte i są wkomponowane w meble i dzięki temu wyglądają estetycznie. Następną zaletą jest to, że kiedy posiadamy małe dzieci są to sprzęty bezpieczniejsze. Są również łatwiejsze do utrzymania w czystości. Urządzenia AGD warto jest kupić, kiedy będą zamówione meble. Należy pod uwagę brać wymiary szafek, w których będą znajdować się urządzenia albo ilość miejsca, która pozostanie między meblami. Okazuje się często, że po zamontowaniu mebli przerwy pozostawione na urządzenia AGD nie są zgodne z wyliczeniami, które poczynione są na papierze. Sprzęty AGD powinny być dobrane do potrzeb wszystkich domowników. Dobrze zaprojektowana kuchnia jest pomieszczeniem ergonomicznym, w którym mamy komfort użytkowania sprzętów. Drobne sprzęty AGD do kuchni to przykładowo czajnik, robot kuchenny, gorfownica czy mikser albo oiekacz do pieczywa.


Poprzedni tekst              Następny tekst