Na jakie kwestie zwracać uwagę przy wyborze spedytora?

Wybór dobrej firmy spedycyjnej, z którą będziemy współpracowali podczas różnego rodzaju projektów jest kwestią trudną. Na obejrzenie wielu stron internetowych, przeczytaniu opinii oraz wysłuchanie rekomendacji swoich znajomych należy poświęcić sporo czasu.

A przecież wynik takich działań wcale nie jest stuprocentowo pewny. Dlatego warto przed rozpoczęciem poszukiwań dokładnie zastanowić się, na co konkretnie powinniśmy zwracać uwagę podczas poszukiwania firmy spedycyjnej, z którą chcemy zacząć współpracę i z którą współpraca będzie się układała pomyślnie. Najpierw należy określić, na czym najbardziej ci zależy. Zanim zaczniesz poszukiwania, dobrze się namyśl, z jakiego konkretnie rodzaju przewozu będziesz najczęściej korzystać. Czy jest ci potrzebna spedycja dotycząca transportowania ładunków drobnicowych, czy towarów zwykłych, ładunków paletowych, czy ładunków ponadgabarytowych. Być może będziesz korzystać z usługi dotyczącej spedycji chłodniczej lub transportowania ładunków ADR, które wymagają bardzo szczególnych urządzeń i umiejętności.

Firma współpracująca z tobą ma transportować towary na terenie Polski czy wykonywać transport międzynarodowy? Następnym ważnym pytaniem jest kwestia, czy poszukujesz jedynie firmy transportowej, czy może lepiej profesjonalisty, który oferuje także usługi spedycyjne. . Kolejnym ważnym pytaniem jest to, czy pojazdy wykorzystywane przez twojego przyszłego kontrahenta są stosunkowo nowe i regularnie wymieniane na coraz to lepsze. Flota samochodowa firmy powinna być w jak najlepszym stanie technicznym i musi posiadać aktualne przeglądy. Należy ponadto zwracać uwagę na markę pojazdów, ponieważ pozwoli to na zminimalizowanie szans na to, że transport twojego towaru się zepsuje podczas realizacji przewozu.


Poprzedni tekst              Następny tekst